راهنمای کار با وب‌سایت youRL.ir

کاربر گرامی؛ به وب‌سایت youRL.ir خوش آمدید.

youRL سایتی است برای تبدیل آدرس‌های اینترنتی طولانی به آدرسی کوتاه با قابلیت به خاطر سپاری آسان. ضمن اینکه می‌تواند بر روی آدرس شما پسورد بگذارد و یا آمار کلیک بر روی آن را به صورت جزئی و یا به صورت یک شمارشگر در وبلاگ شما نمایش دهد. (برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره‌ی سایت، اینجا کلیک کنید)
کار کردن با آن بسیار ساده است.

به تصویر زیر دقت کنید:

Help #1بخش A (قبل از ایجاد) :

(در این تصویر، فقط شماره‌های 1و 5 ضروری هستند)

- شماره 1 :
آدرس طولانی خود را اینجا وارد کنید.

- شماره 2 :
می‌توانید یک کلمه (بدون فاصله) به عنوان نشانه‌ی آدرس کوتاه خود در نظر بگیرید.
این کلمه در به خاطر سپردن راحت‌تر آدرس کوتاه مؤثر است.
توجه: می‌توانید این فیلد را خالی بگذارید تا یک نشانه‌ی رندوم برای شما در نظر گرفته شود.

- شماره 3 :
اگر می‌خواهید روی آدرس خود پسورد بگذارید تا فقط کسانی که پسورد را می‌دانند بتوانند آدرس شما را ببینند، گزینه Private را انتخاب کرده و پسورد خود را وارد نمایید.

- شماره 4 :
اگر می‌خواهید آمار نمایش (تعداد کلیک و ...) مربوط آدرس شما خصوصی باشد، می‌توانید برایش یک پسورد تعریف کنید. گزینه Private را انتخاب و پسورد خود را وارد نمایید.

- شماره 5 :
برای جلوگیری از فعالیت موتورهای اسپمر، کلمه‌ی پر رنگی که می‌بینید را در فیلد وارد نمایید.

- شماره 6 :
در نهایت، روی دکمه شماره 6 کلیک کنید تا آدرس کوتاه شما ساخته شود.

بخش A (پس از ایجاد) :

- شماره 1 : Help #2
آدرس کوتاه شما در فیلد سبز رنگ درج شده است. از این پس می‌توانید این آدرس را به جای آدرس طولانی خود حفظ کرده و استفاده نمایید.
هر کاربری که به آدرس کوتاه وارد شود، به آدرس طولانی شما منتقل می‌شود.

- شماره 2 :
از این پس برای مشاهده آمار بازدید از آدرس کوتاه خود می‌توانید به آدرسی که در بخش شماره 2 درج شده است مراجعه نمایید.
توجه: در این مثال، ما بر روی آمار، پسورد گذاشته‌ایم. اگر آمار بازدید، عمومی می‌بود، آدرس یک عکس به شما داده می‌شد که با قرار دادن آن در وبلاگ یا وب‌سایت خود می‌توانستید تعداد کلیک بر روی آن را نمایش دهید.

- شماره 3 :
اگر تمایل داشتید، می‌توانید آدرس کوتاه خود را در وب‌سایت‌های اشتراک جمعی به اشتراک بگذارید و یا به طور مثال در سایت delicious آن را به علاقه‌مندی‌های آنلاین خود بیافزایید.

- شماره 4 :
پس از ایجاد یک youRL می‌توانید ایمیل خود را در فیلد شماره 4 وارد کنید تا یک کپی از اطلاعاتی که در این صفحه می‌بینید به ایمیل شما ارسال شود.
توجه: در صورتیکه قبلاً در بخش B ثبت نام و در حساب کاربری خود لاگین کرده باشید، به صورت خودکار، این اطلاعات به ایمیل شما ارسال می‌شود.

 

 

بخش B:

در بخش B می‌توانید یک حساب کاربری ایجاد کنید تا از این پس بر روی youRLهایی که می‌سازید، کنترل بیشتری داشته باشید و همه‌ی آن‌ها را در یک جا در حساب کاربری خود ببینید.

بخش C:

در این بخش می‌توانید با وارد کردن «نشانه» (Alias) مربوط به یک youRL، آمار بازدید آن را مشاهده کنید. اگر این آمار، خصوصی باشد، از شما پسورد درخواست می‌شود، در غیر اینصورت، آمار به شما نمایش داده خواهد شد.

بخش D:

واضح است که این بخش، پل ارتباطی ما و شماست. اگر به مشکلی برخوردید، حتماً آن را به ما گزارش کنید تا در اسرع وقت پیگیری و رفع شود.

 

نکات و پیشنهادات ما:

- بعد از ثبت نام یک ایمیل فعال‌سازی به ایمیل شما فرستاده می‌شد که باید روی لینک داخل آن کلیک کنید تا حساب کاربری شما فعال شود.
- بهتر است ابتدا ثبت نام کنید، اکانت خود را فعال کنید، لاگین کنید و سپس youRL بسازید تا youRLهایی که می‌سازید در حساب کاربری شما ذخیره شوند.
- اگر به طور مثال، در یک وبلاگ مطلب می‌نویسید و قصد دارید تعداد کلیک کاربران بر روی یک لینک خاص را بشمارید و در کنار آن لینک، نمایش دهید، youRL بهترین گزینه است. ابتدا لینک مورد نظرتان را به ما بدهید تا به شما یک youRL بدهیم و یک عکس که در کنار این لینک قرار دهید و شمارشگری در وبلاگ خود داشته باشید.

- توجه: youRL در ابتدای راه است و در حال تکمیل شدن. به زودی سایت به زبان‌های مطرح دنیا ترجمه خواهد شد و امکان انتخاب زبان تعبیه خواهد شد.

- خواهشمندیم مشکلات احتمالی سایت را و همچنین نظرات و پیشنهاداتتان را به اطلاع ما برسانید.